Site Haritası · İletişim · English
Şirket Profili

Firmamız, 1999 yılında kurulan ve 01 Ekim 2007 tarihinde yeniden yapılanarak SİSMA Danışmanlık Eğitim ve Bilişim Hizmetleri adıyla, hizmet ve üretim sektörlerdeki sanayi, ticaret ve hizmet kuruluşlara “eğitim ve yönetim danışmanlığı” alanlarında hizmet sunmaktadır.

Türk iş yaşamına yönelik olarak, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini başarıyla gerçekleştiren sisma, Türkiye dışında eğitim projesi gerçekleştiren –bilgi ihraç eden- ilk kuruluştur. Özellikle, uluslararası kaynaklar tarafından desteklenen projelerde edindiği bilgi ve deneyimlerini (Dünya Bankası ILO, Federal Alman Mesleki Eğitim Kurumu, Federal Alman Uluslararası Kalkınma Vakfı) Türk iş yaşamına; hizmet içi eğitim seminerleri, kısa ve uzun süreli eğitim programları ve çeşitli araştırmalar yaparak işletmelere konusunda uzman, orta ve üst düzey insan kaynağı sağlayarak yansıtmaktadır.


Neden SİSMA?

Uzmanlarımızca Türkiye için adapte edilen Sistem İş Süreç Meslek Analizi yönteminin ilk harflerinden oluşmuş ve Türkçe literatürde yerini almıştır.

Misyonumuz

Bilginin güç olduğu bilincinden hareketle bilgiyi paylaştırarak çoğaltmak, paylaştıkça kazandırmaktır.

Vizyonumuz

Dünya çapında eğitim ve danışmanlık hizmetleri üreten bir kurum haline gelmektir.

Hizmet Felsefemiz

SİSMA gerçek ve etkin sonuçlar için, “sunulan tüm hizmetlerin, işletmelerin amaç, hedef ve ihtiyaçlarına uygun olması gerekir” ilkesiyle çalışır. Eğitim ve Yönetim danışmanlığı hizmetlerinden önce, hizmetimizin isteklerin ötesinde, gerçek ihtiyaçlar ve organizasyon hedefleri doğrultusunda planlanması amacıyla; alanında uzman danışman kadromuz tarafından ihtiyaç analizleri yapılır. İhtiyaç analizi kapsamında yürütülecek alan çalışması sonucunda hizmetin kapsamı ve süresi belirlenir.

Kapsam ve süresi ne olursa olsun her eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetimiz bizim için ayrı ele alınması gereken bir projedir. Çünkü her kurum ya da kuruluşun kültürü başka başkadır.

Konunun gerektirdiği bilgi ve deneyime sahip alanlarında uzman danışmanlarımız titizlikle seçilir ve görevlendirilirler. Ortak amaç ve hedefler doğrultusunda birlikte çalışılıp, proje ölçümlenir gelişim stratejileri belirlenir. “Bir organizasyonun en değerli kaynağı insan kaynağıdır” inancını benimser ve hizmetlerimizle çalışanların kurumdaşlığını daha yoğun hissetmelerini sağlayarak performanslarında gözle görülür artış sağlamak en önemli hedefimizdir.

Hizmetlerimiz sonrasında, etkinlik ölçümü amacıyla hizmet sonrası izleme ve değerlendirme çalışmaları yapılır ve belirli periyotlarla ölçme ve değerlendirme raporları organizasyona sunulur.

SİSMA çalışmalarını tarafsızlık, objektiflik, kişi ve kurum haklarına saygı ilkeleri çerçevesinde kurum mahremiyetine saygı çerçevesinde yürütür.

Referanslarımız

Hizmet verdiğimiz kuruluşlardan bazıları ()

Top